Babaruhák a babakelengyében

Bár sok kismama legszívesebben már a frissen elkészített, pozitív terhességi teszttel a kezében rohanna megvásárolni a tündéri kisruhákat, erre bőven ráérünk! A legtöbb családban a várandósság első trimeszterét követően kezdik összeállítani a babakelengyét.
Ha kapunk babaruhát
Mielőtt elkezd a család vásárolni, érdemes körülnézni a rokonságban, a barátnőket megkérdezni babakelengyéről, mit tudnak adni, akár örökbe, akár kölcsönbe. Fogadjunk el mindent, a babaruhácskák úgyis olyan kis helyet foglalnak, hogy nem érdemes tiltakozni. Az első hónapokban remélhetőleg annyira gyorsan gyarapszik majd a baba, hogy úgysem használja el a kisruhákat. Ha kapunk ruhákat, ne ijedjünk meg 1-2 tejfolttól, ha kimossuk a ruhácskákat, ezek általában eltűnnek. A kapott babaruhácskák lehetnek beszürkültek is, de ez sem gond, tartaléknak jók lesznek. Akkor se essünk kétségbe, ha csak kölcsönbe kapjuk a ruhácskákat. Ha több helyről is kapunk kölcsönruhát, egy apró, színes pettyet tegyünk egy kevéssé látható helyre filctollal, hogy ne keverjük össze, kinek mit kell visszaadni.
Ha mi vásárolunk babaruhát
Huzatokból, lepedőkből, textilpelenkából mindenképpen pamutot, biopamutot, természtes szálakból szőtt textiliát válasszunk. A ruhácskák kiválasztásánál a praktikumra gondoljunk: történhetnek balesetek, lehet egy kiadós hasmenés, betegség, amikor akár többször is át kell öltöztetni a babát. A csinos, fodros-babos, felmatricázott, ábrákkal, hímzésekkel gazdagon díszített ruhák ünnepre valók, a hétköznapokban inkább a kevéssé díszített, könnyen mosható darabokat válassz! Az újszülöttkori babaruhákat érdemes 60 fokon mosni, így a vásárlás előtt nézzük meg, az adott ruhadarabot hány fokon lehet mosni.
A rugdalózók és a kising (body) esetében minél kevesebb bujtató, csat, gomb legyen, a legjobb, ha patentos darabokat választunk. A mindennapokban ugyanis akár, ha csak egy percet megspórolunk az öltöztetésénél, az bizony nagy könnyebbség az anyukának. Arra is gondoljunk, hogy a bebújós kispulcsik, kantáros farmernadrágok ráérnek majd akkor, amikor a baba ülni tud, az első hónapok a praktikumról szólnak! Fontos, hogy a baba pocakját ne nyomja semmi!
A ruhácskák összekészítését a harmadik trimeszter első felében érdemes megtenni. Ha örömet szeretnénk szerezni közös ténykedéssel, vonjuk be a család nőtagjait a ruhácskák előkészítésébe! Édesanyánk, anyósunk is boldogan segíteni fog, és közben néhány aranyos emlék felidézésére is nyílik lehetőség!