Így mosd a babaruhát!

Cikkünkben néhány fontos babaruha mosási tippet adunk.
Külön mossunk a babára?
Az egyik első kérdés a babaruhák mosását illetőenaz, hogy elkülönítve vagy a többi családtagga együtt mossuk -e ki a ruhákat? Sokan nem csinálnak ebből kardinális kérdést, együtt mossák az egész család holmiját, mások viszont elkülönítve kezelik a babaruhákat a többi családtag ruháitól annak 1 éves koráig. A válasz egyéni és nagyban függ a család életkori összetételétől és életmódjától.
Milyen mosószert használjunk?
A ruha szövetében visszamaradnak mosószer és öblítő molekulák irritálhatják a baba érzékeny, még nem teljesen kifejlett és megerősödött bőrét. Éppen ezért hypoallergén, szenzitív, antiallergén jelöléssel ellátott mosószereket használjunk. A folyékony mosószer használatát többen javasolják, mert kevesebb anyag marad vissza a ruhán.
A mosódió is nagyon népszerű manapság. Az Indiában élő fa termésének héjában lévő anyag, a szaponin, kitűnő mosóerővel rendelkező természetes szappan. A mosódió bőr-, környezet- és péztárcabarát, szilárd és folyékony formában is kapható. Sok használó tapasztalata az, hogy nem mossa teljesen 100%-osan ki a ruhát, beszürkülnek, esetleg foltosak maradnak.
Tanácsos-e az új babaruhát is kimosni?
Mielőtt ráadnánk a babára, mindenképpen mossuk ki a frissen vásárolt ruhát. Ne feledd, a ruhákat gyárilag kezelik gyűrődés ellen. A messziről érkező ruhaszállítmányok sok esetben gombaölő szerekkel is kezeltek, így az alapos első mosás kulcsfontosságú. Sok, tapasztalt háziasszony nem is mossa együtt az új baba-, és gyermekruhákat a már korábban kimosott darabokkal.
Érdemes-e vasalni a babaruhákat?
A vasalás nemcsak a gyűrődéseket simítja ki, de fertőtleníti is a ruhákat, ugyanis csíraölő hatású. Már nagyanyáink is így fertőtlenítették a babakelengyét. Bár hosszadalmas, az első hónapokban mindenképpen érdemes időt szakítani a vasalásra, hogy minél tisztább ruhákat adhass a babádra.